Sbírání v The sims 3

Sbírání drahokamů

7. března 2010 v 10:07 | Terezkav2

Drahokamy které lze nalézt v The Sims 3

Kolik a jaké drahokamy lze ve hře nalézt
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů drahokamů. Jedná se o žlutý safír, tanzanit, modrý topaz, smaragd, diamant, kouřový křemen, duhový drahokam, rubín, nádherný světélkující drahokam a růžový diamant.

Kde lze nalézt jaké druhy v Sunset Valley
Výborným pomocníkem pro hledání drahokamů je pomocník sběratele, který se dá koupit za 40 000 bodů celoživotního štěstí. S ním pro Vás nebude problém většinu drahokamů nalézt, protože se v sousedství nalézají v hojném množství. Jediným problémovým drahokamem tak je růžový diamant, který se objevuje jen jednou za den a to ještě pouze na jednom místě. U něj však existuje ještě jedna možnost jeho nalezení a to prohledávání popelnic vašich sousedů, je třeba se však zaměřit na popelnice bohatých Simíků.Drahokamy které lze nalézt v The Sims 3 Cestovní horečka

Kolik a jaké druhy drahokamů lze nalézt
Ve hře The Sims 3 Cestovní horečka lze nalézt některé drahokamy ze základní hry a k tomu ještě 13 nových druhů. Jedná se o alabastr, citrín, křemen, opál, lazurit, ametyst, klid duše, geoda, alabastr, tiberium, nefrit, tyrkys a septarie.

Kde lze nalézt jaké druhy v Cestovní horečce
Některé z nových drahokamů lze nalézt pouze v jedné z nových destinacií jako např. alabastr v Egyptě, ametyst ve Francii a lazurit v Číně, některé se dají najít ve všech prázdninových destinacích a některé se objevují i v základním sousedství.
Novým velkým pomocníkem při hledání drahokamů, které Vám chybí do sbírky, je přerážecí deska, kterou si může koupit v Číně. Pokud se totiž na ní naučíte přerážet desky z vesmírného kamene a splníte výzvu deskový terminátor (spočívající v přeražení 150 desek), tak tím získate velkou šanci, že při přeražení desky z vesmírného kamene se Vám u nohou objeví drahokam.Odpovědi na časté otázky týkající se sbírání drahokamů

Co se dá s drahokamy dělat?
Drahokamy si můžete vystavit ve vitríně (nákupní mód - třídit dle funkce - povrchy - vitríny), prodat je a nebo je nechat osekat do různých podob.

Kolik existuje druhů řezů?
Běžné drahokamy se dají ořezat do 8 řezů, kterými jsou řez smaragdový, oválný, hruškový, olovnicový, markýzův, křišťálové koule, briliantový a ve tvaru srdce.
Na začátku je však přístupný pouze smaragdový řez. Aby se odemkly další, je třeba dávat drahokamy osekávat (za určitý počet osekaných drahokamů, se odemkne další a další řez). Řez ve tvaru srdce se odemkne po sesbírání všech drahokamů.
Některé drahokamy jdou osekat jen do zvláštních řezů, je jimi geoda a septarie, které jdou osekat jen do tvaru vyleštěné praskliny a srdce, a tiberium, které jde osekat jen do tvaru srdce a spirály.

Mohu drahokamy nalézt i někde jinde než na zemi v sousedství?
Ano, drahokamy se sice vyskytují hlavně na zemi v sousedství, ale občas si můžete nějaký přinézt z průzkumu v katakombách, nalézt jej v popelnicích sousedů (v popelnicích bohatých sousedů jde nalézt i růžový diamant, který je jinak v sousedství jen těžko najitelný) nebo při přeřážení desek z vesmírného kamene (jen u datadisku Cestovní horečka).

Chytání motýlů

7. března 2010 v 10:06 | Terezkav2

Chytání motýlů v The Sims 3

Kolik a jaké druhy motýlů lze chytit v základní hře Sims 3?
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů motýlů. Jedná se o otakárka, můru (kterou však hra při jejím chycení označí za mola), babočku zefír, babočku admirála, misionářsky modrého motýla, královskou babočku, otakárka azurového, běláska zebrovaného, stříbrňáska různoskvrnitého a duhového motýla.

Kde lze chytit jaké druhy v Sunset Valley
U některých druhů motýlů je jejich výskyt náhodný a tak se Vám nemusí zobrazovat na níže popsaném místě. Při začínání s chytáním motýlů je nejlepší si koupit Pomocníka sběratele za 40 000 bodů celoživotního štěstí a hned poté jít navštívit Stonehange, neboť u něj se nachází mnoho druhů na jednom místě a dá se zde nalézt i jeden druh hmyzu a dva drahokamy. Konkrétně zde lze chytit otakárka, otakárka azurového, misionářsky modrého motýla, babočku zefír a stříbrňáska různoskvrnitého.
Můru lze chytit vedle mauzolea na hřbitově.
Babočku admirála lze nalézt u bílého domu nad Sluneční pláží.
Královská babočka je na výběžku trávy do pláže za domem s velkým bazénem na Pláži u starého mola.
Běláska zebrovaného lze chytit na cestě od Gothových směrem k rybníčku Pinochle a to mezi dvěma stromy, které stojí u druhého kamene směrem od silnice k rybníčku.


Chytání motýlů v The Sims 3 Cestovní horečka

Kolik a jaké druhy motýlů lze chytit v Sims 3 Cestovní horečka?
Ve hře The Sims 3 Cestovní horečka lze nalézt některé motýly ze základní hry a k tomu ještě šest nových druhů a to po dvou v každé zemi. V Egyptě lze chytit můru z krypty a motýla Kleopatru, v Číně bambusového motýla a motýla Pothantus Pava a ve Francii světloleta a motýla hnědého ostruháka.

Kde lze chytit jaké druhy v Cestovní horečce
V tomto datadisku je výskyt motýlů a hmyzu celkem řídký, takže pokud máte pomocníka sběratele, tak Vám nebude dělat větší problém všechny druhy v krátké době najít.
Pokud by jste však i přesto měli s nějakým druhem problémy, tak to napište do komentářů a oblast kde ho lze najít sem bude doplněna.

Chytání brouků

7. března 2010 v 10:03 | Terezkav2

Kolik a jaké druhy brouků lze chytit
Ve hře The Sims 3 lze nalézt deset druhů brouků. Jedná se o švába, listokaze obecného, potápníka, skarabea, ostrorepa, roháče, mandelinku, berušku, světlušku a duhovníka.

Kde lze chytit jaké druhy
U některých druhů brouků je jejich výskyt náhodný a tak se Vám nemusí zobrazovat na níže popsaném místě. Pokud tedy máte problém nějakého brouka najít, kupte si Pomocníka sběratele za 40 000 bodů celoživotního štěstí a s ním ho již určitě najdete.
Švába lze chytit u sídla zlodějů (u Společnosti pozoruhodné občanské skladiště).
Beruška se ve hře nachází v hojném počtu a lze jí najít třeba u rybníčku v Centrálním parku a to u zdi parku směrem ke knihkupectví.
Roháče lze chytit za Malým korsickým bistrem (u zdi směrem k moři).
Světluška je na několika místech na Zahnuté pláži.
Listokaz obecný je u radnice nalevo od jejího vchodu.
Ostrorepa lze chytit na Zahnuté pláži a to v té její části která je dál od města.
Skarabea můžete chytit cestou pro ostrorepa a světlušku, neboť ho lze najít na cestičce směrem k Zahnuté pláži a to na její pravé straně v místech, kde za jejím prvním ohybem jsou po levé straně cesty tři plamy a po pravé jedna.
Potápník se nachází u Ledových vodopádů a to mezi třemi velkými kameny po levé straně vodopádů.
Mandelinku lze nalézt za domem Andrewsových, ke kterému se dostane tak, že půjdete/pojedete od radnice směrem dál od moře a hned na první odbočce zahnete doleva či doprava (v závislosti na tom po které straně radnice se vydáte) a v polovině silnice na kterou jste zahnuli je po levé straně strom obklopený růžovými keři a u něj najdete mandelinku, která se tu ale občas střídá s beruškou.


Chytání brouků v The Sims 3 Cestovní horečka

Kolik a jaké druhy brouků lze chytit
Ve hře The Sims 3 Cestovní horečka lze nalézt některé brouky ze základní hry a k tomu ještě tři nové druhy a to po jednom v každé zemi.
Ve Francii lze chytit tesaříka, v Egyptě skaraba a v Číně zákeřnici červenou.
Díky špatnému českému překladu tak lze chytit skaraba dvakrát a to jednou v základním sousedství (kde ve skutečnosti ovšem chytíte Rhinocerous Beetle) a jednou v Egyptě (kde je již překlad správný).

Kde lze chytit jaké druhy v Cestovní horečce
V tomto datadisku je výskyt motýlů a brouků celkem řídký, takže pokud máte pomocníka sběratele, tak Vám nebude dělat větší problém všechny druhy v krátké době najít.
Pokud by jste však i přesto měli s nějakým druhem problémy, tak to napište do komentářů a oblast kde ho lze najít sem bude doplněna.

 
 

Reklama