Stárnutí/Mládnutí v The sims 3

Mládnutí

7. března 2010 v 10:12 | Terezkav2

Simíka lze nechat omládnout dvěmi způsoby:

Prvním způsobem je sníst ovoce života (plod rostliny života - zvláštní semínko, pro jejíž zasazení potřebujete lvl 7 zahradničení), které Simíka omladí o jeden den a to bez ohledu na to, zda je délka života zapnutá na krátkou nebo epickou. Proto při použití tohoto způsobu doporučuji chvíli před tím než Simík ovoce sní zapnout délku života na krátkou a pak zpátky na tu se kterou hrajete.

Druhým způsobem je uvařit si Ambrózii. Pro jejíž uvaření musí mít Simík lvl 10 vaření, díky čemuž se bude moci naučit recept na její přípravu (cena v knihkupectví je bez slevy 12 000 simolenů) a potřebné suroviny tzn. smrťáka (pro jeho chycení je třeba lvl 10 rybaření) a ovoce života (pro jeho zasazení je třeba minimálně lvl 7 zahradničení) Ambrózie se dá uvařit v kterokoliv denní dobu a interakce na její uvaření se objevuje v "Dát si snídani/oběd/večeři). Po jejím snědení Simík omládne až na začátek věkové kategorie ve které právě je a zároveň získá na dalších 7 dní vysokou kladnou náladovku.

Stárnutí

7. března 2010 v 10:11 | Terezkav2

Život Simíků je rozdělen do sedmi fází a to na miminko, batole, dítě, teenager, mladý dospělý, dospělý a senior.

Délku jednotlivých fází můžete ovlivnit v nastavení hry a to v "Možnosti" záložka "Možnosti hry", kde určíte zda celková délka života Vašich Simíků bude krátká (25 dnů), střední (50 dnů), normální (90 dnů), dlouhá (190 dnů) a nebo epická (960 dnů).

Zároveň v této záložce můžete zapnout/vypnout stárnutí. Při zapnutém stárnutí Simíci sami v den svých narozenin zestárnou a postoupí do další fáze života.

V The Sims 3 se můžete, narozdíl od předchozího dílu, sami rozhodnout, kdy Váš Simík zestárne. Stačí pouze v nákupním módu zakoupit narozeninový dort, na něm kliknout na "Sfouknout svíčky" a pak v tabulce vybrat Simíka kterého chcete nechat zestárnout.

 
 

Reklama